برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : یکشنبه ۰۰/۷/۴

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
فروشگاه حاضر زیر مجموعه فروشگاههای زنجیره ای گروه تجاری فرش کاشان می باشد. جهت استعلام نماد اعتماد الکترونیکی و ضمانت پرداخت قبل از خرید به فروشگاه فرش کاشان مراجعه نمایید.

» همه چیز در مورد فرش خام چاپی

خرید فرش خام برای تولید تابلو فرش سابلیمیشن چاپی

آنچه که باید در مورد فرش خام یا فرش مخصوص چاپ یا فرش خام سابلیمیشن چاپی یا فرش سفید چاپی بدانید؟

امروزه در بیشتر خانه های ایرانی تابلو فرش دیده می شود. از گذشته تاکنون تابلو فرش ها جهت طراحی دکوراسیون داخلی منزل کاربرد ویژه ای داشته است.
اما قبل از هر چیز باید بدانیم که تابلو فرش ها به دو دسته تابلو فرش های دستباف و ماشینی تقسیم می شود:

 

تابلو فرش های دستباف:

همان طور که از نام تابلوفرش های دستباف مشخص است، تابلو فرش دستباف، تابلو فرشی است که با دست های هنرمند بانوان ایرانی بافته شده است. خواستگاه اصلی تولید و بافت تابلو فرش های دستباف سردرود در استان آذربایجان شرقی است.
تابلو فرش های دستباف، بافت بسیار ریزی داشته و از ظرافت بسیار بالایی برخوردارند. همچنین تابلو فرش های دستباف ایرانی اغلب به صورت کرک یا ابریشم و یا مخروطی از هر دوی آنها بافته شده و روانه بازار می شوند.
به دلیل آنکه تابلو فرش های دستباف اصیل ایرانی به صورت دستی بافته شده، اولا از ظرافت بسیار بالایی برخوردار بوده، ثانیا بسیار زیبا و شیک بوده و در طراحی دکوراسیون داخلی منزل به وسیله ی تابلو فرش کاربرد ویژه دارد. ضمنا به دلیل هزینه ی بالای تهیه مواد اولیه و کار کردن با ظرافت بالا جهت طراحی فرش و تابلوفرش های دستباف ، این گونه تابلو فرش ها از قیمت بالایی برخوردار هستند.

 

تابلو فرش های ماشینی:
دسته ی بعدی تابلو فرش ها مربوط به تابلو فرش های ماشینی می شود که توسط دستگاه های پیشرفته ی بافندگی بافته و تولید می شود. این گونه تابلو فرش ها توسط دستگاه های بافندگی مدرن تولید می شود. قبل از طراحی این فرش ها یا تابلو فرش ها، نقشه ای به دستگاه بافندگی تابلو فرش داده می شود، سپس دستگاه بافندگی فرش های ماشینی طبق این طرح شروع به طراحی و تولید تابلو فرش موردنظر خواهد کرد.

تابلو فرش های ماشینی خود به دو نوع تابلو فرش ماشینی بافتی و تابلو فرش ماشینی چاپی تقسیم بندی می شوند.
بسیاری از خریداران به دنبال طرح خاصی در هنگام خرید فرش و تابلو فرش هستند. این قضیه در مورد تابلو فرش ها نیز صادق است. گاها مشتری در هنگام خرید تابلو فرش به دنبال چاپ تصاویر خانوادگی روی تابلو فرش یا چاپ طرح مورد نظر خود بر روی تابلو فرش ها هستند.

تولید کنندگان فرش و تابلو فرش برای رفع این مشکل راهکاری را مد نظر گرفتند تا بتوانند هر طرحی که مد نظر مشتری بود را بر روی تابلو فرش طراحی و اجرا کنند. فرش ها و تابلو فرش هایی که به این صورت تولید می شوند، ابتدا در غالب فرش خام یا فرش سفید تولید شده و سپس در غالب فرش های سابلیمیشن چاپی یا فرش های کلاریس عرضه و روانه بازار می شوند.

 

فرش خام چیست؟
فرش خام یا فرش سفید چاپ یا فرش سابلیمیشن چاپی (Sublimation Carpetفرشی است که جهت طراحی و چاپ تصویر روی تابلو فرش، به ویژه طرح های مد نظر مشتری و تولید فرش یا تابلو فرش های چاپی و کلاریس بافته می شود. فرش خام فقط و فقط به رنگ سفید بافته می شود و تار و جوت آن نیز سفید می باشد و هیچ رنگی دیگری در بافت آن دخالت ندارد. الیاف به کار رفته در فرش خام از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و جنس الیاف به کار رفته در فرش خام یا فرش سفید یا سابلیمیشن چاپی از پلی استر، آکریلیک یا ابریشم مصنوعی می باشد. اما در این فروشگاه اینترنتی از آکریلیک هیت ست شده در تولید این فرش ها یا تابلو فرش ها استفاده شده است که در برابر شستشو، حرارت و نور خورشید نسبت به الیاف ساده آن از مقاومت بسیار بالاتری برخوردار است.


به دلیل آن که گستره ی وسیعی از طرح ها و نقش ها بر روی فرش خام چاپی، قابلیت طراحی و چاپ دارد، این نوع فرش های ماشینی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و طرفداران بسیار زیادی را به خود اختصاص داده است. در این نوع فرش ها یا تابلو فرش ها، بافتی سفید و خام تولید می شود، سپس این بافت وارد دستگاه های چاپ مد نظر شده تا طرح از پیش داده شده به دستگاه چاپ، بر روی فرش خام و سفید چاپی نقش ببندد. فرش خام سفید چاپی برای دستگاه فلت بد و سابلیمیشن بافته می شود که می توان در طراحی نقش و نگار آن از تصاویر خانوادگی، مناظر، آیات و... استفاده نمود. البته این نکته را باید یادآور شویم که هرچه شماره تراکم و شانه ی فرش های خام بیشتر باشد، نتیجه چاپی بهتر خواهد بود. به عنوان مثال فرش های 1000شانه برای چاپ نتیجه ی بهتری نسبت به فرش های700 شانه برای چاپ خواهند داشت.

دستگاه چاپ سابلیمیشن:

در زمان گذشته برای چاپ تصویر بر روی فرش خام یا فرش سفید چاپی یا فرش خام سابلیمیشن چاپی، باید طرحی را که از قبل مد نظرخریدار بود تولید می کردند، سپس طرح مورد نظر را بر روی فرش خام یا فرش سفید چاپی، چاپ می کردند. اما امروزه با پیشرفت روز افزون علم و تکلونوژی و تولید دستگاه های سابلیمیشن چاپی، طرح مورد نظر به دستگاه سابلیمیشن داده می شود. سابلیمیشن، دستگاه های دیجیتالی پیشرفته چاپ فرش خام می باشد که طرح های مورد نظر را به صورت خودکار بر روی فرش خام، چاپ و طراحی می کند.


ابعاد تابلو فرش های ماشینی:
تابلو فرش های ماشینی در ابعاد، طرح ها واشکال مختلف و به صورت سفارشی بافته می شود. این تابلو فرش ها اغلب در ابعاد 50*70 و 50*100 تولید و روانه بازار می شود. اما ابعاد گوناگون دیگری نیز برای طراحی و تولید این فرش ها یا تابلو فرش ها موجود می باشد. البته امروزه آنقدر تکلونوژی پیشرفت کرده که می توان فرش هایی با ابعاد 3*4 نیز تولید و روانه بازار کرد. مشتریان عزیز می توانند از طریق این فروشگاه اینترنتی فرش، اقدام به خرید تابلو فرش به صورت حضوری، غیر حضوری و حتی بدون واسطه در ابعاد مختلف و دلخواه خود کرده و از کیفیت بالای محصولات فروشگاه اینترنتی فرش کاشان بهره مند شوند.


تابلو فرش سابلیمیشن چاپی:
برای تولید تابلو فرش های سابلیمیشن چاپی (Sublimation Carpet)، طرح مورد نظر را روی کاغذهای چاپ با استفاده از جوهر سابلیمشین مخصوص بوسیله ی دستگاه پرینتر طراحی و چاپ می کنند. در چاپ سابلیمیشن روی فرش خام با ایجاد حرارت مورد نیاز رنگ موجود را از حالت مایع به حالت گازی تبدیل می کنند و سپس بر روی فرش خام یا سفید چاپی یا فرش سابلیمیشن چاپی افشانده می کنند تا طرح مورد نظر بر روی آن نقش بندد.

در چاپ سابلیمیشن می توان هر نوع عکسی یا هر طرحی را با هر درجه رنگی در کیفیت های بالا طراحی و چاپ کرد تا در نهایت به یک فرش یا تابلو فرش زیبا با طیف گسترده ای از رنگ ها رسید. تابلو فرش سابلیمیشن چاپی می تواند هدیه بسیار مناسبی برای عزیزان شما باشد، چرا که در عین بالا بودن کیفیت تابلو فرش های سابلیمیشن چاپی، بسیار مقرون به صرفه نیز می باشند.

در پایان این بحث متوجه شدیم که تابلو فرش ها در دو دسته ی تابلو فرش ماشینی و تابلو فرش دستباف تولید و عرضه می شود. دسته ی تابلو فرش های ماشینی خود در دو دسته ی تابلو فرش های ماشینی بافت و چاپی یا سابلیمیشن جای می گیرد. در این فروشگاه اینترنتی شما می توانید انواع تابلو فرش های ماشینی و تابلو فرش های چاپی یا سابلیمیشن با طرح های مد نظر خودتان را خریداری کنید. همچنین در این محتوا به تولید و عرضه ی فرش خام نیز اشاره کردیم. همچنین می توانید جهت خرید عمده فرش خام سابلیمیشن چاپی در ابعاد مختلف و هر سایزی در همین فروشگاه اینترنتی اقدام به ثبت سفارش به صورت غیرحضوری کنید.

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه